Vakıf Başkanımız Sn. Vedia Bülent (Önsü) Çorak

1995

1 Kasım 1995 Açılış Konuşması

Şu an içinde yaşadığımız Çağ diğer Çağlara göre özelliği olan bir Çağdır ve bu özellik 1900 yılından itibaren Planetimize perde perde açılmıştır.

Dünyamız Evrim programına tâbi bir Planettir. Ve bu yaşlı Dünya bu son çağda üzerinde yaşattığı tüm mevcudat ile birlikte Hızlı bir Evrim kuşağına girmiş bulunmaktadır.

Kozmik akımlar Bilinçli insanı olumlu yolda geliştirirken, maalesef henüz Evrim merdivenlerinin değişik skalalarında bulunan bazı Bilinçler de olumsuz olayların sergilenmesine neden olmaktadır.

Bu neden ile Dünyamız şu an iyi ile kötünün bir arada yaşadığı bir tabloyu sergilerken Mahşerini de yaşamaktadır. Ve Dünyamız bu son çağda olduğu kadar hiçbir dönemde, Barışa, Dostluğa bu denli hasret duymamıştır.

İşte bu yüzden bu güzel çatı altında toplanmış bulunuyoruz. Bilinçlenen İnsan Dünyanın Efendisi olarak onu Kurtarma ve Koruma gayretleri içinde Tüm İnsanlığı Barışa – Dostluğa – Birleşime çağırmaktadır. Bu bir Evrensel Harekâttır.

Dünyamız artık yavaş yavaş Hakikati kavramaya başlamıştır. Yaşadığı Planeti Bilinçsizce mahveden Dünya İnsanı da bu nedenle Dünyasına sahip çıkarak ona borcunu ödemeye başlamıştır.

Bu yolda aynı Bilinç Koordinatlarının Birleşimleri ile Planetimizde değişik sahalarda yapılan çalışmalar ile Birçok Dernekler ve Vakıflar kurulmuştur. Bugün insanlık yolunda hizmet veren Tüm Kuruluşların Tek çağrısı Sevgi – Hoşgörü – Barış ve Kardeşliktir.

Bizler de Dünya Kardeşlik Birliği Evrensel Birleşim Merkezi Derneği ve Dünya Kardeşlik Birliği Mevlâna Yüce Vakfı’nın şemsiyesi altında insani çabalarımızı kendi görüşlerimiz doğrultusunda yürüten bir Topluluğuz.

Şu an yarınların mükemmel Dünya Panosunu tamamlayacak mozaiklerden biri olarak diğer mozaikleri tamamlayacak olan Kardeşlerimiz ile Kucaklaşmak üzere yola çıkmış bulunuyoruz.

Vazifedar bir ülke olan Atatürk Türkiyesinde ve Dünyamızda sadece insani Görüşler ve Duygular doğrultusunda hizmet veren Kardeşlerimiz ile Her yıl 1 Kasım Tarihinde merhabalaşarak yarınların Harpsiz – Sevgi ve Barış dolu güzel Dünya panosunu müşterek olarak tamamlamak arzusundayız.

Bu yıl 1 Kasım 1995 tarihinde mütevazı bir şekilde devreye aldığımız bu çalışmalarımızın değişmez Sloganı “Evrensel Kardeşlikten Dünya Barışına Çağrı”dır.

Bu şekilde bu çağrımıza, yarınlarda 23 Nisan gibi Evrensellik kazandırarak Sahip çıkacak Kamu Kuruluşları devreye girinceye kadar, Bizler Dünya Kardeşlik Birliği olarak gücümüz nispetinde çalışmalarımızı bu yolda devreye almak arzusundayız.

İmanımızı Allahımızdan, İnancımızı Yüce Atamız Atatürk’ümüzden alan bizler, yarınların güzel güneşinin Dünya ufkunda parlayacağına gönülden inanıyor ve tüm İnsanlığı iyi ve kötü yanlarıyla bir Bütün olarak Seviyoruz.

Çünkü Bizlerin görüşüne göre Allahın yarattığı her şey mükemmeldir. Birleşen Bütündedir.

Saygılar.

VEDİA BÜLENT (ÖNSÜ) ÇORAK

Başkan

Vakıf Başkanımız Sn. Vedia Bülent (Önsü) Çorak Hanımefendinin 1995 Açılış Konuşması

1995 Yılı Panelistleri

1995 Yılı Ödül Sahipleri