Vakıf Başkanımız Sn. Vedia Bülent (Önsü) Çorak

2010

1 Kasım 2010 Açılış Konuşması

Saygıdeğer Misafirlerimiz, Sevgili Dostlarımız,

Her yıl Büyük bir Gururla devreye aldığımız “Evrensel Kardeşlikten Dünya Barışına Çağrı” gecemizin 16. Yılını kutlamak üzere Bu muhteşem Çatı altında Toplanan Siz Saygın Dostlarımıza İnsanlık adına Teşekkür etmeyi Bir Borç Bilirim. Hepiniz Hoş Geldiniz, Şeref Verdiniz.

1995 yılından beri yapmış olduğum Bütün Konuşmalarımın Ana Temelini Dostluk – Kardeşlik – Barış yolunda atılacak adımlarda gösterilecek Çabalar Teşkil ediyordu. 2010 yılı Tüm planetimiz için oldukça ağır bir yıl olarak geçti. Öyle Sanıyorum ki bu yıl bir milat olarak bizlere pek Çok Şey Kazandırdı.

Yirminci yüzyılın Başından beri Dünyamızın her Kesimine Dostluk – Kardeşlik – Barış Tohumları ekildi. Bu Ekilen Tohumlardan nasibini alan pek Çok Kardeşimiz oldu. Gönül isterdi ki, Tüm İnsanlık nasibini almış olsun. Ancak bir İmtihan Boyutu olan Planetimizde yaşanan Dualite nedeniyle bunun imkânsızlığını da Bilenlerdeniz.

İnsan Doğada Tüm Canlılar içinde Makro Bilinç seviyesine ulaşmış Tek Varlıktır. Ve bir İnsanın Hakiki bir İnsan olabilmesi için yürüyeceği yaşam platformunda birçok engelleri aşma Zorunluluğu Vardır.

İnsan her Zaman İnsana muhtaçtır. Çünkü İnsan Ruhsal Kültürünü ve Evrimini İnsanla Tamamlar. Bu bir Doğa Yasasıdır ve bu yasa Tüm Canlılar için geçerlidir. Bir İnsan Bireysellikten uzaklaşmadığı Takdirde asla Sosyalleşemez. Sosyalleşmediği takdirde de Kollektif Bilinci asla yakalayamaz.

21. Yüzyılda ve Sonrasında artık İnsanlığın Tek Sloganı Kabullenme, Paylaşım ve Kollektif Bilince ulaşma olacaktır. İnsanın Hamuru Sevgi ile yoğrulmuştur. Ancak O Sadece Seveni Sever. Bu olgu Bireysellikte Kalmış Bilinçler için geçerlidir.

Kollektif Bilinç Sahibi, Yaradanın yarattığı her Şeyi Sever ve her şeyi İyisi ile Kötüsü ile Kabul eder. Ve Lokmasını Paylaşır. Artık Dünyamız bu Bilince ulaşmışları Çatısına Kabul edecektir. Bu nedenle arzu edilmese de yaşanacak Zorluklar İnsanlığı bu platforma Taşıyacaktır.

İşte bu nedenle Bizler, Dünya Kardeşlik Birliği olarak 45 yıldır Bu yolda Hizmet vererek, Dünyada aynı Bilinci paylaşan Tüm Kardeşlerimizle el ele Birlikte yürümekteyiz ve yarınlarda oluşacak güzellikleri müştereken oluşturmaya Çalışıyoruz.

Dünyamız yarınlarda Birbirini Kucaklayan, Seven bir İnsan Cenneti olacaktır. Bu bir Hayal değil Hakikat olacaktır. Çünkü Kaynağından Çıkan Su bir daha geri Dönmez. Aka aka bir gün Denize Kavuşur. Bizler de Denize ulaşacağız. Buna Gönülden inanıyorum.

Var olan her Şeyi ve Herkesi Seviyorum. Tüm Güzellikler, Mutluluklar Sizlerin olsun. Saygılar ve Teşekkürler.

VEDİA BÜLENT (ÖNSÜ) ÇORAK

Başkan

Vakıf Başkanımız Sn. Vedia Bülent (Önsü) Çorak Hanımefendinin 2010 Açılış Konuşması

2010 Yılı Panelistleri

2010 Yılı Ödül Sahipleri