Vakıf Başkanımız Sn. Vedia Bülent (Önsü) Çorak

2011

1 Kasım 2011 Açılış Konuşması

Saygıdeğer Misafirlerimiz, Sevgili Dostlarımız;

1995 yılında Devreye alarak ve Her yıl 1 Kasım gecesi Kutladığımız “Evrensel Kardeşlikten Dünya Barışına Çağrı” Panelimizin Bu gece 17. Kuruluşunu Kutlamaktayız. Bu nedenle Dünyanın Her Tarafından gelerek Bizlere Şeref Veren Bütün Evrensel Dostlarımıza Hoşgeldiniz, Mutluluk getirdiniz diyorum.

Bu gece biraz Evrensellikten Bahsetmek istiyorum. Evrensellik nedir? Aslında Evrensellik, her Bilince göre değişkenlik arzeden bir olgudur. Ancak Bizlerin anlayışına göre Evrensellik; Bütünün Bilincine ulaşmak, Global ve Esnek bir Düşünceye Sahip olmaktır.

Hakiki Evrensel Kişi, Kendisi ile Herşeyi bir Bütün içinde gören ve Kucaklayandır. Tasavvufta İç ile Dışın bir oluşu; İnsanın Kendisiyle Barış olması, Tevazu, Hoşgörü, Sabır Ehli oluşu, “Severim Yaradılmışı Yaradandan ötürü” Felsefesinin Benimsenmesi Evrenselliktir.

Burada Temel öğe İnsandır. Tüm Kutsal Kitaplar İnsanlığı Birliğe, Bütünlüğe, Barışa ve Kardeşliğe Davet ederken yanında bir Evrim Programını da devreye almışlardır. Çünkü Evrim, İnsanı İdrake ve Bilince ulaştıran yegâne olgudur.

Bu Son Çağda Planetimizin yaşadığı olumsuz Tablolar, İnsanlığı İdrake ve Düşünceye Sevk ederek mükemmelliğe götürecek Faktörlerdir. Çünkü mükemmellikler her Zaman Kaoslardan Çıkmaktadır. Artık Hepimiz Biliyoruz ki Dünyamız bir İmtihan okuludur.

Bir İnsan, yaşadıklarının nedenini Bilinçli olarak yaşarsa Dünyasını da mutlu yaşar. İşte Bizler Dünya Kardeşlik Birliği Topluluğu olarak 50 yıldan Beri Tüm Dünyada aynı görüşü paylaşan Dostlarımız ile Dünyadaki Diğer Dostlarımıza Hakikati anlatarak onlara Sevgiyi, Barışı, Dostluğu, Kardeşliği ve pozitif görüşleri yansıtmaya Çalışıyoruz.

İşte Bu gibi gecelerin ve Çalışmaların devreye alınış nedeninde Bu Faktör yatmaktadır. 1993 yılında Resmen Kurulmuş olan Derneğimiz ve Vakfımız, artık birçok ülkede Dünya Kardeşlik Birliğinin Şubelerinin Kuruluş Hazırlıklarını yapmaya Başlamıştır.

İlk Dünya Kardeşlik Derneği’ni İspanyol Dostlarımız Madrid’te Kuracaklardır. Bunun Çalışmaları yapılmaktadır. Artık Dünya İnsanı 2000 yılından önceki İnsan değildir. Zaman herkese bir Bilinç Kazandırmıştır ve Şu an Planetimizin birçok Kesimi, yarınlara ne yapma Bilinci ile yürümektedir.

Bu gece Değerli Panelistlerimizin Sunacakları özgün Konuşmaları Bizlere yürüdüğümüz yolda Büyük Işık Tutacaktır. Kendilerine minnettar ve müteşekkiriz. Güzel bir gece geçirmeniz temennisi ile Hepinizi Tüm Sevgimle Kucaklarım. Teşekkürler.

VEDİA BÜLENT (ÖNSÜ) ÇORAK

Başkan

Vakıf Başkanımız Sn. Vedia Bülent (Önsü) Çorak Hanımefendinin 2011 Açılış Konuşması

2011 Yılı Panelistleri

2011 Yılı Ödül Sahipleri