Vakıf Başkanımız Sn. Vedia Bülent (Önsü) Çorak

2012

1 Kasım 2012 Açılış Konuşması

Saygıdeğer Misafirlerimiz, Can Dostlarımız,

Bu gece Evrensel Çağrımızın 18’inci yılını Kutlamak üzere Dünyamızın birçok ülkesinden gelen Evrensel Dostlarımız ile yarının Dünyasının Sağlam Temellerine bir Tuğla daha atmak üzere Toplanmış Bulunuyoruz. Hepiniz Hoş Geldiniz, Şeref Verdiniz.

Bütün Dünyanın Büyük bir merakla beklediği 2012 yılını artık arkada bırakarak Bitirmek üzereyiz. Bütün İnsanlığın Korku içinde beklediği 2012 yılında, Şu ana Kadar Dünyamızın Doğal yapısında Sanıldığı gibi Büyük bir Değişiklik olmadı. Ancak İnsanlığın Yaşam Koşulları Çok Zorlandı ve Yaşam Şartları Çok değişti.

Göksel Hiyerarşi asırlar önce Kutsal Kitaplar ile bu günleri Bizlere Kıyamet olarak Bildirmişti. Evet birçok Kişi Bu Terminolojiyi Kabul etmese de Şu an Planetimiz Kıyametini yaşamaktadır.

Yaşanan olaylar, insanları yarınlara Hazırlayan bir Sebepler Zinciridir. Şu an Planetimizin her Kesiminde arzu edilmeyen birçok olumsuzluklar yaşanmaktadır. Ancak Bilinmeyen odur ki, Bu olumsuzlukların Sergilendiği ortamlarda yaşanan Kaoslar ile yarınların mükemmelliklerinin Temelleri atılmaktadır.

Dünyaya Transfer olan Her Varlığın Evrim ve Ruhsal Kültürüne göre bir Görevi Vardır. Aslında İnsan Dünyaya birçok deneyim Kazanarak Evrimini Tamamlamak için gelmektedir. Yaşadığımız olaylar Bizlerin Evrimlerini Hızlandıran Kırbaçlardır.

Evrim yolunda insanın Törpüsü daima insandır. İnsan İnsan ile imtihan edilir. Dünyamız Evrensel bir okuldur. Bütün imtihanlar bu okulda yapılır. Şu an yaşananlar yaşanacaktır; bunu Kimse engelleyemez.

Ancak bu Son Çağda arzu edilen; insanlığın Kendi Ferdi Görüşlerinin mihverinde Kalmaları değil, Kollektif bir Bilinç ile yarınlara Kanat açmalarıdır. Yaşanan bu Zor Dönemde artık insanlık yaşam Tablosunda Aklı, Sevgiden önce ön plana almak Zorundadır.

Çünkü Dünyamızın Durumu Hiç iç açıcı değildir. Her geçen gün Koşullar daha Zorlanmaktadır. Bu Korkulacak bir Şey değildir. Çünkü Zorluklar insanı daha Güçlü Kılar. Şu ana Kadar Sanırım Karamsar bir Tablo Çizdim.

Ancak inanın, yarınlar Hakikati Bilmeyen Bilinçlerin Çizmiş olduğu Korkunç Tablolar gibi değildir. Bu nedenle Bizler, Çok Huzurluyuz. Bir insanın yaptığı işte Başarılı olabilmesi için önce İnanç, Sonra Bilinç, daha Sonra da Sorumluluk Sahibi olması Şarttır.

İnanç, Dünya insanının bir yaşam potansiyelidir. Başarılar daima İnanç ve İmandan gelir. Ata’mızın ve etrafındaki Dostların İnanç ve İmanları Bu gün üstünde yaşadığımız TOPRAKTA Cumhuriyeti Var etmiştir ve yaşatmıştır.

Bizler de bu mirası yaşatmaya devam edeceğiz. Zaferler yarınların içindedir. Şu an Bizler, Dünyanın Her ülkesinden gelen Kardeşlerimizle Dünya Kardeşlik Bilincini müştereken paylaşıyor ve Emin adımlarla yarınlara yürüyoruz. Zaman Hakikatin aynasıdır. Beklenecek ve Görülecektir.

Saygılar ve Sevgiler.

VEDİA BÜLENT (ÖNSÜ) ÇORAK

Başkan

Vakıf Başkanımız Sn. Vedia Bülent (Önsü) Çorak Hanımefendinin 2012 Açılış Konuşması

2012 Yılı Panelistleri

2012 Yılı Ödül Sahipleri