Vakıf Başkanımız Sn. Vedia Bülent (Önsü) Çorak

2013

1 Kasım 2013 Açılış Konuşması

Saygıdeğer Misafirlerimiz, Sevgili Dostlarımız;

Bu sene 19. Yılını Kutladığımız Evrensel Kardeşlikten Dünya Barışına Çağrı gecemize Şeref veren Siz asil Dostlarımızı Gönlümün Bütün Sevgisi ile kucaklarken Hepinize Hoş geldiniz diyorum.

19 Senedir her 1 Kasım gecemizde devreye aldığım Bütün Konuşmalarıma baktığım zaman Dünyaya Verilecek Bütün mesajların Verilmiş olduğunu gördüm ve ne yazacağımı uzun uzun düşündüm.

Dünyamızın Şu an yaşadığı bu Kaos ortamında Sizlerle nasıl bir Bilgiyi paylaşabilirim. Evet. Asırlar önce Kutsal Kitaplarımız bizlere bu günlerin geleceğini Bildirmişlerdi. İşte Şimdi O dönemleri yaşıyoruz.

1900 yılından Beri Kozmoz Dünyanın Her Kesimine Devamlı Dostluk, Kardeşlik, Barış, Sevgi, Birleşim ve Kabullenme mesajları Vermiştir. Ancak şimdi yıl 2013, görülüyor ki insanlık verilen bu mesajlardan müstefit olamamıştır.

Dünyamız yeni bir Çağa adımını atarken atılan adımlarda Tökezlenmelerin de olacağı Çok Doğaldır. Her yeni Düzenin Karşısına muhakkak negatif bir program devreye girer. Bu Kaçınılmaz bir Sistemdir.

Dünyamızı bu Son Çağa Hazırlayacak birçok değişik programlar devreye alınmıştır, ancak Ben Şimdi Bu Son Dönemin Hususiyetini Sizlerle paylaşmak isterim.

1962 yılında Dünyamız ilk defa Foton Kuşağı ile Karşılaşmıştır. Ve 1987 yılına Kadar Dünya insanı ALFA Enerjileriyle bir Eğitime alınmıştır ki bu 25 yıllık bir programı Kapsar.

Bu programda daha Ziyade Sevgi – Barış – Kardeşlik Temaları ile Dinsel öğreti programları devreye girmiştir. Bu Birinci 25 yıllık Döneme ALFA Dönemi denir.

1987 yılından 2013 yılına Kadar geçen 25 yıllık Döneme de BETA Dönemi denir. Bu Zaman diliminde daha Ziyade akıl ve Düşünceler devreye girerek Bu günlere Kadar gelinmiştir.

2013 yılında Dünya insanı Kıyameti Beklerken 21 Aralıkta Dünyamız GAMA Boyutuna Hissedilmeyen bir Geçiş yapmıştır.

Gama Boyutu da 25 yıllık bir ayıklama ve Seçme programını devreye alarak Sap ile Samanı ayıracak ve Bütün Güzelliklerin meydana Çıkmasına Zemin Hazırlayacaktır.

İşte Şu an Böyle bir Dönemin içine giren planetimizin her Sektöründe alışılmamış programlar ile Taramalar yapılmaktadır. Ancak biliyoruz ki yaşanan her Sıkıntının Sonu Selâmettir. Bu Her Zaman böyle olmuştur. Çünkü bu bir Denge nizamıdır.

Halen yaşanan bu Kaotik Dönemlerin ardından mükemmellikler devreye girecektir.

Buna gönülden inanarak yarınlara Sağlam adımlarla yürüyen insanlık mutlu yaşam Koşullarını da devreye alarak acılara artık bir Son Verecektir. Mutlu yarınlarda Gönül Birliği ile Buluşmak Tüm insanlığın değişmez bir Sloganı olsun.

Saygı ve Sevgilerimle Teşekkür ederim.

VEDİA BÜLENT (ÖNSÜ) ÇORAK

Başkan

Vakıf Başkanımız Sn. Vedia Bülent (Önsü) Çorak Hanımefendinin 2013 Açılış Konuşması

2013 Yılı Panelistleri

2013 Yılı Ödül Sahipleri