Vakıf Başkanımız Sn. Vedia Bülent (Önsü) Çorak

2014

1 Kasım 2014 Açılış Konuşması

Sevgili Misafirlerimiz, Sevgili Dostlarımız,

Bu Sene 20. Yılını Kutladığımız Evrensel Kardeşlikten Dünya Barışına Çağrı gecemize hepiniz Hoş Geldiniz, Şeref Verdiniz.

Bu Konuşmamı yazmadan önce, yirmi Senedir her 1 Kasım gecesi yapmış olduğum Bütün Konuşmalarıma bir göz attım ve Baktım ki Dünyaya Verilecek Tüm Bilgiler Verilmiş. Bundan Sonra Verilecek Bilgiler Henüz Dünyanın birçok Kesiminin Bilmediği Bilgiler.

Bana göre Bunlardan Detaylı olarak bahsetmek Zaman Kaybından başka bir Şey değildir. Onun için bu gece burada bazı Bilgileri az ve Öz olarak Sizlerle paylaşmak istedim.

Sanırım birçok kişinin de Bildiği gibi Planetimiz, Bütünlüğüyle beraber Big Bang dediğimiz Büyük Patlamanın manyetik Gücü tarafından Tedrici olarak merkeze doğru Çekilmektedir.

Bu patlamanın oluşturduğu Foton Halkaları merkeze doğru gittikçe Küçülür ve Enerji yoğunlaşır, Zaman azalır. Dünyamız Şu an bu Dönemi yaşamaktadır.

Duyduğumuz Bilgiler Doğru ise Japon Bilim adamları 24 Saatlik Zaman Diliminin Şimdi 12 Saate Tekabül ettiğini tespit etmişler. Ancak Bildiğimiz Şu ki; ne kadar Koşarsak Koşalım, Zamana bir Türlü yetişemiyoruz.

Halen bilinmese de Dünya Kozmoz’un bir okuludur ve burası bir İmtihan Boyutudur. Planetimiz Var olduğu günden beri Göksel bir Hiyerarşi Tarafından idare edilmektedir.

Kozmoz bu Bilgileri bugüne kadar Kutsal Kitaplar ile Toplum Bilincine paralel olarak açtığı için insanlık bu Doğrultuda Şartlanmıştır.

Şimdi Kozmoz bu Bilgileri Bilinçlenen insana göre açıkladığı için insanlar eski Bilgileri yeni bir Bilgi olarak değerlendiriyor. Bu nedenle yutkunarak Konuşmaktayız.

Mutasyon programına göre Zaman aşamalarında mikro Bilinçten makro Bilince ulaşmış olan insan Beyni Şu an Tamamen Kâinatlar nizamına paralel bir işleyişle eşdeğer Tutulmaktadır.

Bu nedenle Artık Dünyanın Bu Makro Bilinçlere hiçbir Şey Veremeyeceği gerekçesiyle Kozmoz, insanlık için Kurtuluş adı altında bir Program Hazırlamıştır.

Bu programa göre; Mutasyon programı Sona erdiği için Kozmoz artık insan Beyninin Toprakta Çürümesini arzu etmiyor Ve insanı Şu anki Bedensel Bütünlüğü ile Atomik yapısına Zarar Vermeden, aynı Bilinç ve aynı Kişiliğiyle Başka Boyutlara alarak eğitimine oralarda devam etmesini istiyor.

Bu nedenle 1900 yılından itibaren Planetimizde Hızlı bir Evrim Programı Başlatmıştır. Şu an Kozmoz, 23. Yüzyılın başına kadar Evrim yasası ile Ölüm Fermanını Planetimizden Kaldırmak için Büyük Çaba Sarfetmektedir.

İnsanlığın Böyle bir programa girebilmesi için önce Tekâmülünü ve Karmalarını Tamamlaması Söz Konusu olduğundan, Seçim için GAMA Programı direkt olarak devreye girmiştir.

Bu Dönemde Kozmik Enerjilerin Tesiriyle her insanın gizli Kalmış Kişiliklerini ortama Sergilemesi ile Şu an Planetimiz bir Kaos yaşamaktadır.

Kutsal Kitaplarda bu Döneme KIYAMET denilmiştir. Şu an Gama Enerjisi Tüm Planetimizdeki Kuruluşlarda, aile ortamlarında ve yaşamlarda Büyük bir Tarama yapmaktadır.

İnsanlar içinden Hakiki insanlar bir bir Seçilmekte ve Herkese Bilinç Seviyelerine göre ayrı ayrı Programlar Tatbik edilmektedir.

Şu an planetimiz birçok Tesir Kuşaklarının içinde seyretmektedir. Bu Enerjiler pozitif Bilinçleri daha pozitif, negatif Bilinçleri de daha negatif yapmaktadır.

Halen Planetimiz bu Tabloyu yaşamaktadır. Ancak Bütün bu Kaosların içinden yarınlarda mükemmellikler devreye girecektir. Mutluluklar Yarınlardadır.

Saygı ve Sevgilerimle Teşekkürler.

VEDİA BÜLENT (ÖNSÜ) ÇORAK

Başkan

Vakıf Başkanımız Sn. Vedia Bülent (Önsü) Çorak Hanımefendinin 2014 Açılış Konuşması

2014 Yılı Panelistleri

2014 Yılı Ödül Sahipleri